2016 ARA Members State Results

Women

 

100m

1st Katherine Hines……………..…..12.28 South Anchorage

3rd Cerina Bush……………………..…12.59 Chugiak

200m

1st Katherine Hines………….………25.45 South Anchorage

2nd Gretta Pickett……………….……25.77 West Anchorage

3rd Jordyn Bruce…………….………..25.80 Eagle River

5th Cerina Bush……………….……….26.47 Chugiak

400m

7th Kaitlyn Bailly…………….…….….1:03 South Anchorage

800m

2nd Morgan Lash…………….………..2:23.47 South Anchorage

6th Peyton Young…………….……….2:27.83 Eagle River

1600m

1st Morgan Lash……………….……….5:09.15 South Anchorage

4th Peyton Young…………….………..5:27.51 Eagle River

6th Meagan Bauer………….………….5:28.76 Service

3200m

1st Peyton Young…………….…………11:42.48 Eagle River

100m Hurdles

1st Jordyn Bruce……………….………..15.10 Eagle River

3rd Gretta Pickett……………………….15.48 West Anchorage

5th Ann Gebauer………………………..16.31 Service

6th Katherine Kirby…………………….16.82 West Anchorage

300m Hurdles

2nd Jordyn Bruce………………………..43.80 Eagle River

3rd Gretta Pickett………….…….…….45.01 West Anchorage

High Jump

2nd Emma Nelson………………….…..5’2.00” Chugiak

3rd Ann Gebauer………………….…….5’2.00” Service

Long Jump

1st Emma Nelson………………………18’.25” Chugiak

3rd Allison Gonzales………………….15’09.50” East Anchorage

Triple Jump

1st Emma Nelson……………..……….37’10.00” Chugiak

5th Gretta Pickett………………………33’01.5” West Anchorage

12th Katherine Kirby………………....31’04.50” West Anchorage

 

Men

 

100m

1st Brett Morman…………………..10.95 South Anchorage

2nd Dillon Pratt………………………11.06 Chugiak

2000m

1st Dillon Pratt……………………….22.00 Chugiak

2nd Brett Morman………………….2200 South Anchorage

400m

1st Bentiu Panoam…………………49.35 Bartlett

2nd Jack Martensen……………….49.49 Service

8th Ty Jordan…………………………55.15 Chugiak

800m

3rd Derek Steele……………………1:59.26 South Anchorage

1600m

1st Ty Jordan………………………….4:15.78 Chugiak

2nd Derek Steele…………………...4:23.48 South Anchorage

3200m

2nd Derek Steele…………….……..9:42.90 South Anchorage

110m Hurdles

2nd William Troxel………………..15.76 West Anchorage

300m Hurdles

5th William Troxel…………………42.00 West Anchorage

High Jump

1st Bryce Hellman………….……..6’6.00” Bartlett

Long Jump

6th Bentiu Panoam………….……20’2.00”

 

 

 

 

 

Print Print | Sitemap Recommend this page Recommend this page
© The Alaska Running Academy

This website was created using 1&1 MyWebsite.